Дефіцит вугілля на ТЕС виник через штучно занижені ціни на електроенергію навесні-влітку 2021 – Forbes

Нестача вугілля на ТЕС напередодні опалювального сезону виникла через штучно занижені ціни на електроенергію в квітні-липні 2021 року, що не дозволило виробникам вчасно закупити паливо. Про це йдеться в статті видання Forbes.

"Ситуація з низькими запасами вугілля на складах українських електростанцій, за словами Омельченка (Володимира Омельченко, директор енергетичних програм "Центру Разумкова"), викликана штучним стримуванням цін на електроенергію з боку НКРЕКП у квітні–липні. Регулятор лише 30 липня відреагував на зростання цін на паливо й підвищив максимальні граничні ціни (price cap) на ринку", - йдеться в статі.

За словами експерта, чиї слова приводить Forbes, електростанції працювали собі в збиток і не накопичували на складах вугілля навесні-влітку.

За інформацією Forbes, станом на 3 жовтня на складах держкомпанії "Центренерго", яка виробляє 7% електроенергії країни, знаходилося 72700 тонн вугілля. Цих обсягів вистачить на 5-10 днів роботи залежно від станції.

Своєю чергою, запаси вугілля на складах ДТЕК Енерго (виробляє 20% електроенергії в Україні) станом на 4 жовтня склали 603 тисячі тонн. Компанія до кінця 2021 року планує видобути 4,7 млн тонн вугілля, а також уже уклала контракти на постачання до кінця січня 2022-го 565 тисяч тонн з Польщі та США.

Прочитано 57 раз
Доставка по всей Украине

Доставка по всей Украине

Оперативная обработка заказов

Оперативная обработка заказов

Наличие товара на складе

Наличие товара на складе